Tudnivalók az ingyenes étkezés igénybevételéről

Megjelent: 2015. szeptember 02. szerda

Kedves Szülők!

A gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 2015. szeptember 1-jétől hatályos módosításával módosulnak az ingyenes gyermekétkeztetés normatív kedvezményének szabályai.

A gyermekétkeztetés során INGYENES ÉTKEZÉST kell biztosítani az óvodai nevelésben részesülő gyermeknek ha:

• rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,
  • tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek
  • olyan családban él, amelyben 3 vagy több gyermeket nevelnek
  • olyan családban él, amelyben a szülő nyilatkozata alapján az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér járulékokkal csökkentett összegének 130%-át (jelenleg 89.408 Ft/fő)
  • nevelésbe vették.

Az igénybevételhez szükséges Nyilatkozat kitöltése és leadása az óvodában.

Az ingyenes étkezés a nyilatkozat leadását követő naptól vehető igénybe! A nyilatkozat és az egy főre eső havi jövedelem kiszámításához szükséges Segédlet Honlapunkon letölthető.