Tájékoztató az ingyenes étkezés feltételeiről

Megjelent: 2016. február 17. szerda

Kedves Szülők!

A 2015. évi LXIII. törvény (a gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény az óvodai gyermekétkeztetés kiterjesztése érdekében történő módosítása alpján), 2015. szeptember 1-én lép hatályba.

Ennek értelmében az óvodai gyermekétkeztetés a 2015/2016-os nevelési évben ingyenes lesz azoknak, akik:

- rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülnek, vagy

- tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy

- a családban tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek, vagy

- a családban 3 vagy több gyermeket nevelnek, vagy

- nevelésbe vették, vagy

- az egy főre jutó havi nettó jövedelem kevesebb, mint a nettó minimálbér 130%-a ( 2016. januártól 95.960,-Ft)

Az igénylés módja egységesen egy nyilatkozat kitöltésével történik, melyben a szülő büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozik, hogy milyen jogon igényli az ingyenes óvodai étkezést.

A kedvezmény a kérelem benyújtását követő naptól vehető igénybe.

A nyilatkozat letölthető, kérhető az óvodában.