Hirdetmény

Megjelent: 2019. március 25. hétfő

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a

2019. szeptember 1-jétől 2020. augusztus 31. napjáig tartó nevelési évre történő óvodai beiratkozásra az alábbi napon kerül sor

2019. április 24. és 25 (szerda és csütörtök)08.00-tól - 18.00-ig:

• Szárazréti Óvoda (Székesfehérvár, Farkasvermi u. 1.)

Az óvoda három éves kortól a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. 2019. szeptember 1. napjától napi négy órában óvodai nevelésre köteles minden olyan kisgyermek, aki 2019. augusztus 31. napjáig betölti a harmadik életévét.

Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. A szülő köteles beíratni a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott óvodába óvodai nevelésre köteles gyermekét. A gyermeket elsősorban abba az óvodába kell felvenni, amelynek körzetében lakik, vagy ahol szülője dolgozik. Az óvoda köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki életvitelszerűen az óvoda körzetében lakik.

Azon kisgyermekek esetében, akik 2019. szeptember 1. és 2019. december 31. között töltik be 3. életévüket, kérjük a szülőket, gondviselőket, hogy jelezzék felvételi igényüket a lakóhely, ennek hiányában tartózkodási hely szerinti illetékes vagy a választott óvodában.

Az óvodai beiratkozáskor szükséges bemutatni:

• a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt (gyermek lakcímkártyája),
  • a szülő személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványát (szülő lakcímkártyája)

Óvodai jelentkezési lap

Adatkezelési tájékoztató az óvodai beiratkozáshoz